Zuzanna Szeloch
13 listopada 2025, 06:00
Adam Woronowicz w najnowszym wywiadzie otworzył się na temat wiary. Aktor nie ukrywał, że jest religijną osobą.
Kapif.pl
Adam Woronowicz to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, którego można oglądać zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Przed laty wcielił się w Jerzego Popiełuszkę w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Zachwycił także rolą Jana Artmana w "Diagnozie" i Dariusza Wasiaka w "The Office". Co ciekawe, mało brakowało, a aktor zostałby księdzem. W dzieciństwie służył do mszy jako ministrant, a jego rodzina była bardzo religijna. "Był czas, kiedy myślałem, że faktycznie nim zostanę. To normalne, gdy wychowujesz się w takim środowisku. Co niedzielę wkładało się odświętne ubranie, bardzo tego przebierania nie lubiłem, i szło do kościoła. Byłem ministrantem jak większość kolegów. Część służyła w kościele, a część w cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy" - wspominał w rozmowie z "Twoim Stylem". W najnowszym wywiadzie Adam Woronowicz znów poruszył kwestię wiary.
Zobacz wideo Jessica Mercedes wskazała najlepiej ubrane gwiazdy. Ma radę dla prezydentowej
Adam Woronowicz o roli wiary w jego życiu. "Nie wstydzę się tego"
Adam Woronowicz w rozmowie z "Dobrym Tygodniem" wyjawił, że będąc dzieckiem, chadzał do kościoła z babcią i to właśnie ona zaszczepiła w nim wiarę, która dziś jest bardzo ważnym elementem jego życia. "Babcia brała mnie za rękę i prowadziła do kościoła. Razem się modliliśmy. Nie wstydzę się wiary. Są ludzie, którzy o niej nie mówią, ukrywają ją, uważają, że to 'obciach'. Ja robię tak, jak czuję. [...] Wiara daje mi nadzieję" - podkreślił aktor.
Przypomnijmy, że aktor w innej rozmowie z "Dobrym Tygodniem" wyznał, że jego wiara umocniła się także po rodzinnej tragedii, do której doszło w 2015 roku. To wówczas zmarła jego córka Aleksandra.
Ola jest już w niebie. [...] Jest takie powiedzenie, że nie ma nikogo, kto żałowałby na łożu śmierci, że był za mało w pracy, ale jest wielu, którzy żałują, że byli za mało z dziećmiPonadto Woronowicz w jednym z wywiadów przyznał, że w czasie studiów mierzył się z kryzysem i właśnie w wierze znalazł ukojenie. "Studia są często trudne dla wiary. Wielu traci wiarę. I mnie też było bardzo trudno. Szczególnie pierwsze tygodnie. Byłem sam. Ale pamiętam, że zabrałem ze sobą do Warszawy krzyż i obrazek Matki Bożej Częstochowskiej. Powiesiłem je sobie nad łóżkiem. Pamiętam taki wieczór, że spojrzałem na krzyż i zacząłem płakać" - wspominał w rozmowie z magazynem "Fronda".
Adam Woronowicz o roli Jezusa w jego życiu. "Wiem, że ma dla waszego życia cudowny plan"
Adam Woronowicz w rozmowie z portalem Aleteia przyznał, że często modli się do Jerzego Popiełuszki, w którego miał okazję wcielić się w filmie. "Bardzo często go o coś proszę. Jerzy jest bardzo skutecznym orędownikiem, jeśli chodzi o pomoc w znalezieniu pracy" - wyznał aktor. Woronowicz wielokrotnie w wywiadach podkreślał, jak ważna jest dla niego wiara i bardzo ufa Bogu. "Wiem, że Jezus ma dla waszego życia cudowny plan. Tak jak ja kiedyś usłyszałem te słowa, bardzo je przyjąłem — Bóg ma dla Twojego życia wspaniały plan. On chce, żebyście byli szczęśliwi!" - wyznał w rozmowie z magazynem "Viva!".
Zuzanna Szeloch

1 dzień temu
4





English (US) ·
Polish (PL) ·