Co dalej z inflacją w Polsce? Wystąpienie prezesa NBP

22 godziny temu 3

Glapiński: Inflacja w 2026 roku może być niższa od oczekiwań

Z najnowszej projekcji NBP wynika, że w '26 inflacja też może być niższa od oczekiwań - prezes NBP

Z najnowszej projekcji NBP wynika, że także w przyszłym roku inflacja może być niższa od dotychczasowych oczekiwań, i to pomimo uwzględnienia niższych stóp procentowych - poinformował prezes NBP, Adam Glapiński, na konferencji prasowej. Dodał, że w całym horyzoncie projekcji inflacja powinna utrzymywać się na poziomie zgodnym z celem NBP.

"Z naszej najnowszej projekcji wynika, że także w przyszłym roku inflacja może być niższa, niż dotychczas oczekiwaliśmy, i to pomimo uwzględnienia w projekcji listopadowej niższych stóp procentowych" - powiedział Glapiński.

"Zatem w całym horyzoncie projekcji, mniej więcej ok. 2 lat, inflacja powinna utrzymywać się na poziomie zgodnym z celem NBP, czyli 2,5 proc. +/-1" - dodał.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Przeczytaj źródło