Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
29 kwietnia Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski komentowali m.in. udział Grzegorza Brauna w debacie prezydenckiej „Super Expressu”. Wyemitowano krótkie pytanie ówczesnego kandydata na prezydenta „Czy dostrzega pan problem judaizacji?”. – Ta wypowiedź powinna być przerwana, powinien zostać odebrany karnie głos temu pseudokandydatowi – stwierdziła Kasia, krytykując antysemickie wypowiedzi.
„Kwiatki polskie” później wyemitowały wypowiedź Brauna krytykującego Rafała Trzaskowskiego za noszenie symbolu żonkila, nawiązującego do rocznicy powstania w getcie warszawskim z wypikanym dzwiękiem, czyli efektem montażowym, który stosuje się w przypadku przekleństw. – Jestem bardzo ciekaw czy będzie efekt otrzeźwiający czy też przesunęliśmy znowu punkt tolerancji, jeszcze bliżej ścieku, w którym pan Grzegorz tak chętnie pływa – powiedział Markowski.
Zobacz także: Znamy plany „Kwiatków polskich” na wakacje. Będzie wyjazdowy odcinek
Szereg skarg związanych z kampanią prezydencką
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej
Jak informuje Wirtualnemedia.pl, Joanna Bielecka z Zespołu Rzecznika Prasowego KRRiT, wszczęto postępowanie w sprawie programu z 29 kwietnia, ponieważ wpłynęła na niego skarga. Regulator wystąpił do nadawcy publicznego o nagranie z audycją. Później oceni czy doszło do złamania ustawy o radiofonii i telewizji lub innych przepisów. Może wówczas ukarać TVP, upomnieć lub przyjąć wyjaśnienia nadawcy.
W tym przypadku skarżący twierdzi, że doszło do wyemitowania treści obrażających kandydata na prezydenta Grzegorza Brauna. Analogiczna skarga dotycząca „Kwiatków polskich” wpłynęła odnośnie wydania z 11 maja. Wówczas miało dojść do próby zdyskredytowania kandydata Artura Bartoszewicza. Nagranie z tego programu nie jest dostępne na platformie TVP VOD.
KRRiT otrzymała wiele skarg związanych z kampanią prezydencką. Na początku czerwca regulator informował, że 10 z nich dotyczy ostrej wymiany zdań między Dorotą Wysocką-Schnepf z Krzysztofem Stanowskim. Wpłynęła też skarga związana z niewpuszczeniem na debatę Republiki Macieja Maciaka, obrażenia przez Jerzego Dziewulskiego kandydata Grzegorza Brauna (miał nazwać go „brunatnym posłem”).
KRRiT zamierza też sprawdzić czy TVP mogła złamać prawo, emitując przed wyborami serial „Furioza” dotyczący środowiska pseudokibiców. Regulator oceni czy nie był to przekaz, który miał podświadomie zniechęcić do kandydata Prawa i Sprawiedliwości Karola Nawrockiego.
Inne skargi dotyczą reportażu „Sutenerzy Trójmiasta” wyemitowanego w „Superwizjerze” przez TVN24, który miał połączyć osoby zajmujące się stręczycielstwem z Trójmiasta pod pretekstem prowadzenia klubu z Karolem Nawrockim. Nadawca miał informować o związkach tych osób z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.