Izrael zaatakował Mecca Tower
Według doniesień Anadolu Agency izraelska armia w niedzielę 28 września zaatakowała Mecca Tower. Był to jeden z najwyższych budynków w Gazie. Do tej pory pełnił on funkcję schronienia dla setek przesiedlonych palestyńskich rodzin. Dodatkowo w jego pobliżu znajdowało się wiele namiotów zamieszkiwanych przez cywilów. Jak przekazali dziennikarze, Izrael miał ostrzec Palestyńczyków przed planowanym atakiem. W sieci opublikowano nagranie przedstawiające moment ataku.
Dokąd mają iść Palestyńczycy?
Izraelska armia poleciła, aby mieszkańcy udali się do dzielnicy Al-Mawasi w południowej części Gazy. Jest to bowiem "strefa bezpieczna", choć - jak zaznaczyła Anadolu Agency - to miejsce wielokrotnie było obiektem izraelskich ataków, w wyniku których zginęły setki osób. Dziennikarze relacjonują, że warunki życia w tym miejscu są "fatalne".
Zobacz wideo Król Netanjahu. "Izrael to ja" [CTB odc. 66]
Kolejny taki atak
Izraelska armia zbombardowała dziesiątki wieżowców i setki budynków mieszkalnych w całym mieście Gaza. Zdaniem palestyńskich organizacji i urzędników celem tego działania jest przymusowe przesiedlenie mieszkańców przed zajęciem terenu. Jak przekazał dziennik "Turkiye Today", atak na Mecca Tower wpisuje się w schemat burzenia istotnych budynków. 15 września zniszczono 20-piętrową wieżę Al-Ghafri, która dawniej uchodziła za najwyższy budynek w Gazie.







English (US) ·
Polish (PL) ·