Luiza Jugiel-Żyła rzeczniczką Instytutu Pileckiego

3 dni temu 10
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Luiza Jurgiel-Żyła, fot. LinkedIn Luiza Jurgiel-Żyła, fot. LinkedIn

Jak czytamy w komunikacie przesłanym naszej redakcji, "osobistą motywacją (Luizy Jugiel-Żyły - przp. red.) do dołączenia do Instytutu i wspierania jego misji jest historia jej babci, Jadwigi Spilarewicz, która w czasie II wojny światowej ukrywała żydowską dziewczynkę i została za to osadzona w więzieniu. Jej rodzina dowiedziała się o jej heroizmie z dokumentów IPN i reportażu o zbrodniarzu wojennym w telewizji".

Luiza Jurgiel-Żyła zastąpiła Jana Geberta.

Luiza Jurgiel-Żyła ma ponad 15-letnie doświadczenie w komunikacji – pracowała w agencjach PR w firmach prywatnych (m.in. w N42) i organizacjach pozarządowych. Specjalizuje się w doradztwie kryzysowym i strategicznym. W październiku 2024 roku została wspólniczką agencji Flynn. Eksperci komunikacji, której właścicielem jest Paweł Prus. Według naszych informacji, wyszła ze spółki. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

W latach 2019–2023 pełniła funkcję prezeski Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, gdzie od wielu lat aktywnie działała na rzecz rozwoju środowiska zawodowego i budowania wysokich standardów etycznych w komunikacji.

Za swoją pracę została uhonorowana Nagrodą im. Andrzeja Stolarczyka za całokształt działań na rzecz rozwoju branży PR w Polsce i Nagrodą Lew PR przyznawaną przez środowisko public relations za wkład w profesjonalizację zawodu i rozwój branży.

Czym zajmuje się Instytut Pileckiego?

Instytut Pileckiego (pełna nazwa: Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego) to państwowa instytucja naukowo-badawcza, której główne zadania koncentrują się wokół dokumentowania, badania i upamiętniania historii XX wieku, szczególnie doświadczeń obywateli polskich w okresie totalitaryzmów niemieckiego i sowieckiego. Jednostka prowadzi m.in. badania naukowe, popularyzuje wiedzę i upamiętnia osoby represjonowane przez totalitaryzmy. 

Przeczytaj źródło