Wybrał się na grzyby. Z lasu musieli wywieźć go strażacy

1 miesiąc temu 19

Data utworzenia: 29 września 2025, 13:19.

Słoneczna aura sprzyjała leśnym wędrówkom po Opolszczyźnie. Na duktach pojawiło się wielu grzybiarzy, wszak sezon w pełni. Jeden z nich nie miał jednak szczęścia. I nie chodzi o nieurodzaj w koszyku. Mężczyzna musiał wzywać pomocy. Z lasu wywieźli go strażacy.

Wybrał się na grzyby. Z lasu musieli wywieźć go strażacy. Foto: OSP Łaziska / Straż Pożarna

Niedzielne południe, 28 września, w lesie koło Łazisk pod Strzelcami Opolskimi. Grzybiarze skwapliwie korzystali z pogody. W trakcie leśnych wędrówek doszło do wypadku. Strażacy z OSP Łaziska ruszyli z pomocą.

Łaziska. Wybrał się na grzyby. Z lasu wywieźli go strażacy

Jak podał portal nto.pl, zgłoszenie do służb dotarło po godz. 12. Z prośbą o pomoc dzwonił sam grzybiarz, który znalazł się w tarapatach. Sprawę komplikował fakt, że mężczyzna nie wiedział, gdzie dokładnie się znajduje. Przytomnie jednak skorzystał z lokalizacji w telefonie i przesłał ją policji. To zdecydowanie przyspieszyło odnalezienie rannego grzybiarza.

Po godz. 12 wezwano nas do pomocy w poszukiwaniach oraz później ewakuacji grzybiarza, który, chodząc po lesie, skręcił kostkę i nie mógł wydostać się z oddziału leśnego na drogę

– przekazali nto.pl strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach.

Grzybiarz ze skręconą kostką nie był w stanie samodzielnie wydostać się z lasu. Ochotnicy ruszyli po niego quadem. Z pomocą przyszli również strażacy ze Strzelec Opolskich i druhowie z OSP Zawadzkie.

Jak wskazał lokalny serwis, pojazd był nowym nabytkiem ochotników z Łazisk. "W remizie nie było jeszcze powitania i poświęcenia nowego pojazdu, a już przeszedł chrzest bojowy" – czytamy na portalu.

Poszkodowanego przekazano ratownikom medycznym. Grzybiarz trafił do strzeleckiego szpitala.

(Źródło: Fakt.pl, nto.pl)

/5

OSP Łaziska / Straż Pożarna

/5

OSP Łaziska / Straż Pożarna

Przeczytaj źródło