- Jeżeli jest trener, który mówi, że musi się zastanowić, co zrobić z Urbańskim, to niech się zastanowi, czy nie pomylił zawodu - rzucił boleśnie Tomasz Hajto, odnosząc się do ostatnich słów Inakiego Astiza. Ponadto uważa, że Legia może osiągnąć w europejskich pucharach bardzo duży sukces. - Podobnie jak Bayern - zaznaczył.
https://www.youtube.com/watch?v=KX3T-mmXjNQ
Legia Warszawa ma za sobą fatalny okres. Zaczęło się od niezrozumiałej decyzji Edwarda Iordanescu, który wymienił większość składu na mecz z Samsunsporem. Następnie warszawski klub poległ zarówno z Górnikiem Zabrze, jak i Zagłębiem Lubin. Nieco poprawiła nastrój wygrana z Szachtarem Donieck, natomiast tylko na chwilę. Po odpadnięciu z Pucharu Polski po przegranej z Pogonią Szczecin Iordanescu zrezygnował z funkcji trenera. Jego tymczasowym następcą został Inaki Astiz, który zadebiutował w nowej roli w ostatnim ligowym starciu z Widzewem Łódź.
Zobacz wideo Młodzi piłkarze zdobywają Wisłę "Nie dzieje się to bez przyczyny"
Hajto skrytykował trenera Legii. "Niech się zastanowi, czy nie pomylił zawodu"
Tomasz Hajto skrytykował Astiza, który nie jest przekonany, gdzie powinien wystawiać Kacpra Urbańskiego. - Jeżeli jest trener, który mówi, że musi się zastanowić, co zrobić z Urbańskim, to niech się zastanowi, czy nie pomylił zawodu - rzucił boleśnie Tomasz Hajto. Dodał, że Legia nie ma prawa obawiać się absolutnie nikogo.
- Te wszystkie zespołu są w zasięgu - przyznał. - Legia ma niesamowite doświadczenie w pucharach. Może słabiej grać w lidze, podobnie jak Bayern, a w Lidze Mistrzów jest w stanie ograć każdego, jak ma dobry dzień. I tak samo z Legią. Pytanie, jak drużyna się poskłada. (...) (Mam nadzieję, że - red.) Astiz będzie rozsądny. Jeśli chce coś wygrać, to taki Urbański musi grać. Musisz mieć ludzi, którzy mogą kogoś obsłużyć. A ten chłopak może - tłumaczył w programie "Polsat Futbol Cast".
Hajto wyznał, co musi się stać, by Urbański osiągnął szczytową formę. - On potrzebuje tylko trochę wiary. Jak to dostanie, to będzie najlepszym pomocnikiem w lidze - oznajmił. - Jeśli (Astiz - red.) będzie go jednak cały czas deptał, albo zabierał mu tę pewność siebie, to jak on ma dobrze grać w piłkę? Każdy tego potrzebuje, doświadczony piłkarz też - przekazał.
Spotkanie NK Celje - Legia Warszawa odbędzie się w czwartek 6 listopada. Początek o godz. 18:45.

3 dni temu
9




English (US) ·
Polish (PL) ·