Najlepsza maść na żylaki i pajączki. Tego szukaj w aptece

1 dzień temu 2
Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.

Skąd się biorą żylaki?

Żylaki to nazwa na nieprawidłowości w obrębie żył, najczęściej żył powierzchniowych. Żylaki objawiają się jako podskórne kręte żyły, nabrzmiałe, uwypuklone i długie. Najczęściej możemy obserwować je na nogach. Pojawiają się w wyniku obciążenia żył, co prowadzi do cofania się krwi w kierunku naczyń powierzchniowych. Nadmiar krwi sprawia, że żyły się rozciągają i uwidaczniają pod powierzchnią skóry.

Dla wielu osób żylaki stanowią jedynie defekt kosmetyczny, ale trzeba uważać, bo mogą one powodować ból i dyskomfort, a czasem mogą też prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Wśród czynników ryzyka powodujących powstawanie żylaków wyróżniamy:

  • historię rodzinną – żylaki w rodzinie są czynnikiem ryzyka
  • otyłość – nadmierna masa ciała sprawia, że żyły kończyn dolnych są bardziej obciążone.

Inne czynniki ryzyka to m.in. wiek (starzenie powoduje zużycie zastawek w żyłach), płeć (kobiety są bardziej narażone), ciąża oraz stanie i siedzenie przez długi czas w jednej pozycji.

Jak leczyć żylaki – maści na żylaki i pajączki

Żylaki są schorzeniem występującym powszechnie i często lubią nawracać. W przypadku niewielkich żylaków i pajączków można spróbować zmniejszyć ich widoczność przy pomocy maści na żylaki.

Składniki maści na żylaki i pajączki mają za zadanie zmniejszać dyskomfort i uczucie bólu związanego z żylakami. Stosowanie maści na żylaki pomaga niwelować obrzęk i redukuje stan zapalny, a także wpływa na zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych dzięki wzmocnieniu ich struktury.

Ponadto substancje czynne i pomocnicze w maściach na żylaki łagodzą podrażnienia, redukują świąd i pieczenie, które mogą towarzyszyć żylakom. Jakie substancje czynne powinny znaleźć się w najlepszej maści na żylaki i pajączki?

W maściach na żylaki i pajączki poszukuj składników, które redukują obrzęk, poprawiają krążenie krwi oraz łagodzą uczucie dyskomfortu związane z żylakami. Oto najlepsze składniki:

  • hesperydna: to bioflawonoid występujący w cytrusach. Dział przeciwzapalnie, pomaga redukować obrzęk i poprawia krążenie limfy;
  • escyna (z nasion kasztanowca): zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i redukuje obrzęk;
  • diosmina: wspomaga prawidłowe działanie naczyń krwionośnych, zapobiega powstawaniu pajączków i żylaków;
  • trokseurytyna: wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia przepływ krwi, redukuje obrzęk i stan zapalny;
  • heparyna: zmniejsza obrzęki, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe;
  • oczar wirginijski: wyciąg z tej rośliny ma właściwości przeciwzapalne, ściągające i wzmacniające naczynia włosowate;
  • wyciąg z dziewanny: ma działanie ściągające i łagodzące;
  • wyciąg z ruszczyka kolczastego: ma działanie przeciwzapalne.

Dodatkowo w maściach na żylaki i pajączki znajdziemy też substancje chłodzące, np. lewomentol, łagodzące jak aloes czy D-panthenol, zmiękczające skórę jak masło shea i różne oleje roślinne.

W tym artykule opisaliśmy najlepsze maści na obrzęki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Najlepsza maść na żylaki i pajączki – jak stosować?

Maści na żylaki i pajączki aplikuje się na zmienione chorobowo miejsca – warto wykazać się odrobiną cierpliwości i precyzji, aby dokładnie, cienką warstwą maści pokryć miejsca z żylakami. Zazwyczaj maść na żylaki aplikuje się 2-3 razy dziennie.

Przed pierwszym użyciem warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, ponieważ znajdziemy tam szczegółowe informacje dotyczące częstotliwości nakładania maści.

Warto również pamiętać, żeby w czasie nakładania maści wykonywać ruchy od dołu do góry – delikatny masaż okrężnymi ruchami pomoże poprawić ukrwienie w tej części ciała i pozwoli składnikom lepiej się wchłonąć.

Przed zastosowaniem maści na żylaki i pajączki warto skonsultować się z lekarzem. To ważne, zwłaszcza jeśli przyjmujemy leki na schorzenia przewlekłe. Lekarz również zaproponuje adekwatne do naszego problemu leczenie.

Przeczytaj źródło