Wojna: Sądne dni dla Pokrowska

5 dni temu 8
Generał Kyryło Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu, dowodził desantem szturmowców w Pokrowsku Generał Kyryło Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu, dowodził desantem szturmowców w Pokrowsku / Telegram

Zaostrza się sytuacja na froncie wokół Pokrowska. Rosjanie zdążyli już – przedwcześnie – ogłosić okrążenie miasta, w którym przed wojną mieszkało 63 tys. osób. Desant szturmowców pod dowództwem szefa wywiadu wojskowego gen. Kyryła Budanowa nieco poprawił pozycje obrony, ale na dłuższą metę los Pokrowska wydaje się być przesądzony.

Kremlowskie media wprost piszą o „okrążeniu Krasnoarmiejska”, używając jego radzieckiej nazwy. Głównodowodzący obroną Ukrainy gen. Ołeksandr Syrski mówił w sobotę, że nie ma o tym mowy, trwa za to operacja wypierania wrogich sił z miejscowości. W praktyce z map publikowanych w opartym na jawnych źródłach serwisie Deep State wynika, że Ukraińcy kontrolują jedynie północne skrawki Pokrowska, Rosjanie na odcinku 2 km doszli do najważniejszej z punktu widzenia logistyki szosy M30, miejscami ją przecinając, a kolejne 4,5 km znajduje się w tzw. szarej strefie, której w pełni nikt nie kontroluje. – To, co w Pokrowsku szare na mapie Deep State, trzeba przemalować na czerwono (jako strefę okupowaną – red.). Rosjanie kontrolują ok. 60 proc. miasta – powiedział publicznemu serwisowi Hromadśke oficer służący na tym kierunku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

logo Michał Potocki

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.

success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Zobacz

Popularne Zobacz również Najnowsze

image for background

logo www.GazetaPrawna.pl

Przejdź do strony głównej

Przeczytaj źródło