Reklama 3 tysiące złotych na miesiąc.
"Przy braku nowych impulsów do głosu mogą dochodzić czynniki techniczne, a te w naszej opinii wspierają kontynuację korekty spadkowej na EUR/USD bliżej poziomu 1,15, co mogłoby utrzymywać presję na złotym, kierując kursy EUR/PLN i USD/PLN na nieco wyższe względem wtorkowych zamknięć poziomy" - napisali ekonomiści PKO BP.
Przy braku nowych impulsów na rynku presja na złotego może się utrzymać - ocenili w środę w porannych raportach ekonomiści. Na krajowym rynku długu możliwy jest trend boczny. Wtorek przyniósł umiarkowane osłabienie złotego względem euro i mocniejsze do dolara. Kurs EUR/PLN zwyżkował tego dnia do 4,26, a USD/PLN wzrósł do 3,6750. W środę przed południem złoty umocnił się względem obu walut.
"Ceny ropy rosną po dwóch słabszych sesjach, a rentowność amerykańskich obligacji 30-letnich osiągnęła 5 proc. na fali obaw o sytuację fiskalną i wzrost oczekiwań inflacyjnych co, może wspierać dolara. Dalsze umocnienie USD nie będzie sprzyjać złotemu, a wzrost rentowności amerykańskich może generować presję na krajowy dług" - ocenili w raporcie dziennym ekonomiści Banku Millennium.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także:
Debata o finansowaniu najmłodszych
Eksperci podkreślili, że wzrost rentowności amerykańskiego długu i lepsze dane z USA przełożyły się na umocnienie dolara do euro do ok. 1,16 z ok. 1,168. Obecnie kurs na parze EUR/USD wynosi 1,1626 dolara.